Złodziej zatrzymany

Seryjny włamywacz zatrzymany. Usłyszał ponad 20 zarzutów

2024-01-09 10:15

W ręce policjantów we Włocławku wpadł 45-latek, który włamywał się do altan na terenie ogrodów działkowych. Mężczyzna usłyszał już w sumie 22 zarzuty, za które, jako recydywiście, może mu grozić kara wieloletniego więzienia.

Recydywista usłyszał ponad 20 zarzutów

W ostatni wtorek (2 stycznia 2024 roku) po otrzymanym zgłoszeniu, policjanci zatrzymali na terenie ROD „Rybnica” we Włocławku 45-latka, który bez wiedzy oraz zgody właścicieli przebywał w jednej z altanek. W domku policjanci znaleźli także różnego rodzaju przedmioty, które jak się następnie okazało, zabrał wcześniej z innych działek.

Łupem złodzieja padały, między innymi, elektronarzędzia, drobne AGD i RTV, a także odzież i zastawa stołowa.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna dokonał od jesieni ubiegłego roku do stycznia tego roku szeregu przestępstw. Zgromadzony dotychczas materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu 22 zarzutów dotyczących włamań do altanek i pomieszczeń gospodarczych oraz bezprawnego wdarcia się na cudzą posesję.

Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak w przypadku zatrzymanego 45-latka kara może być surowsza, bo wcześniej był już skazany za podobne czyny.