Szlachetna Paczka od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu już spakowana [AUDIO]

i

Autor: Marta Łazarska/Radio Eska

Szlachetna Paczka od Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu już spakowana [AUDIO]

2020-12-11 15:46

Już w najbliższą sobotę w całej Polsce startuje Weekend Cudów. To dni, w których prezenty, zgromadzone w ramach Szlachetnej Paczki trafią do potrzebujących rodzin. Dziś swoje dary przekazali pracownicy Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Ponad 14 tysięcy rodzin w całej Polsce otrzyma niezbędne produkty oraz upominki w ramach Szlachetnej Paczki. To akcja, która już 20-sty raz wspiera najbardziej potrzebujące osoby. Są one weryfikowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który pomaga w kwalifikacji poszczególnych osób do programu. Darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy wybrać rodzinę i sprawdzić listę potrzeb.

Coraz częściej do akcji włączają się zakłady pracy, które wspólnie kompletują niezbędne produkty i przedmioty. Taka paczka dziś (11.12.) została spakowana przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu. Na zakup wszystkich niezbędnych punktów z listy udało się zebrać rekordową sumę - 10 tysięcy złotych. Paczki trafią do pani Julii, pani Teresy oraz pani Urszuli w wnuczką.

Posłuchaj naszej relacji z pakowania ostatnich paczek

Oprócz pracowników Urzędu Marszałkowskiego Szlachetną Paczkę wsparli także pracownicy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, Kujawsko-Pomorskiego Impresaryjnego Teatru Muzycznego i Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju.

Przypomnijmy, że akcję wieńczy tzw. Weekend Cudów, który w tym roku odbędzie się między 12 a 13 grudnia. To właśnie wtedy wolontariusze przekażą zebrane paczki do wskazanych przez nas rodzin.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #012