Toruń jeszcze bliżej kosmosu!

2021-12-09 8:59

To będzie prawdziwy kosmos. Budowa dwóch nowych budynków przy Toruńskim Inkubatorze Technologicznym, a już teraz umowa z Polską Agencją Kosmiczną - Fundacja Przedsiębiorczy Toruń poszerza swoją działalność w strefie rozwoju i budowy sektora kosmicznego w naszym mieście.

Projekt ma wspierać startupy i firmy technologiczne, które będą tu rozwijać i realizować swoje projekty naukowe i patenty. Mowa tutaj o działaniach w ramach „Space Labs” oraz „Space EduHUB” - informuje prezes Toruńskiego Inkubatora Technologicznego, Paweł Żywiecki. Podpisywana umowa jest szansą na poszerzenie działalności promującej kosmos i technologie kosmiczne. Polska Agencja Kosmiczna integruje potrzeby współczesnego państwa oraz nowoczesnego społeczeństwa z tym, co oferuje nauka oraz innowacyjni przedsiębiorcy – mówił prezes, prof. Grzegorz Wrochna. Podpisana z Polską Agencją Kosmiczną umowa jest szansą rozwoju dla bardzo wielu toruńskich firm. Jedna z nich już od dekady pracuje nad bezpieczeństwem satelitów.

Toruń jeszcze bliżej kosmosu!
Krwiobus na Kujawach i Pomorzu zbiera najcenniejszy dar!

Projekt zakłada ścisłą współpracę z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika, Zakładem Astrofizyki Centrum Astronomicznego Polskiej Akademii Nauk czy wysoko cenionego Obserwatorium Astronomicznego UMK w podtoruńskich Piwnicach.​

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!