Toruń przeciwko Lex TVN. Protestujący nie kryli niezadowolenia [AUDIO, GALERIA, WIDEO]

2021-08-13 8:31

Torunianie sprzeciwiają się wprowadzeniu ustawy tzw. Lex TVN. To drugi protest w naszym mieście, który pokazuje niezadowolenie mieszkańców z działalności politycznej obozu rządzącego w tej sprawie.

To był emocjonujący wieczór dla wielu torunian i torunianek. O godzinie 18:30 ruszył protest, który miał być wyrazem niezadowolenia wobec działań politycznych, które zdaniem manifestantów, mają godzić w sytuację wolności medialnej w Polsce. W związku z tym oprócz Prawa i Sprawiedliwości, gorzkie słowa na swój temat mogli usłyszeć m.in. Paweł Kukiz czy Elżbieta Witek.

Manifestujący ruszyli spod pomnika Mikołaja Kopernika do siedziby PiSu, która mieści się przy ulicy Piekary. Później kordon ruszył Wałami gen. Sikorskiego, by przez Rynek Nowomiejski powrócić do miejsca startu. Na proteście było około 200 osób, mieli ze sobą transparenty, flagi i koszulki z ośmioma gwiazdkami. Manifestacja przeszła pokojowo, obyło się bez interwencji policji.

Posłuchaj naszej relacji z protestu w Toruniu

Organizatorki protestu, Toruńska Brygada Feministyczna już teraz zapowiadają kolejne protesty, które mają odbyć się we wrześniu. Dodajmy, że jest to druga manifestacja w sprawie tzw. ustawy Lex TVN w Toruniu. Pierwsza z nich odbyła się jeszcze przed wspomnianym wcześniej głosowaniem i organizował ja Kujawsko-Pomorski Komitet Ochrony Demokracji.

Toruń protestuje po decyzji parlamentarzystów w sprawie Lex TVN