Toruń to, Homel, czy Odessa? Alosza Awdiejew zagra w Lizard Kingu

i

Autor: Alosza Awdiejew

Toruń to, Homel, czy Odessa? Alosza Awdiejew zagra w Lizard Kingu

2022-01-17 19:33

To żywy pomnik polsko-rosyjskiego pojednania. Alosza Awdiejew da w niedzielę koncert w ramach trasy świętującej osiem dekad życia, z których cztery i pół spędził na scenie.

Pieśni cygańskie, odeskie piosenki bandyckie, ale również tradycyjne rosyjskie ballady i oryginalne utwory wyrażające coś, co nasi wschodni sąsiedzi zwykli zwać „Russkaja Dusza”. Repertuar Aloszy Awdiejewa kształtował się przez ostatnie 45 lat pracy twórczej, kiedy był jednym z filarów krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”.

Człowiek-instytucja, człowiek-orkiestra, Artysta, ale i człowiek kultury i nauki. Alosza Awdiejew jest wyjątkowym artystą estradowym i jednocześnie wybitnym naukowcem, językoznawcą, profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do tego para się aktorstwem filmowym, pisze popularne felietony, tłumaczy poezję, a przede wszystkim tworzy genialną muzykę.

Koncerty Aloszy Awdiejewa nieodmiennie stanowią niezwykłe przeżycie dla całej widowni. Niespotykana charyzma artysty skupia uwagę wszystkich słuchaczy niejednokrotnie gromadząc przed sobą wielotysięczne audytorium. Jak nikt potrafi budować relację z każdą z osób siedzących na sali. Toruński występ Aloszy Awdiejewa już w niedzielę 23 stycznia o 19:00 w klubie Lizard King.