W trosce o środowisko

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Toruń i okolice

W trosce o środowisko. Aleksandrów stawia na ekologię

2024-06-13 10:52

Kujawsko-Pomorskie. Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego przekonuje do uczestnictwa w trwającym od pięciu lat programie Czyste Powietrze.

Cele

Kujawsko-Pomorskie. Głównym celem programu jest ograniczenie emisji do atmosfery szkodliwych substancji, powstających na skutek ogrzewania domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych piecach.

Program przewiduje dofinansowanie m.in. na:

- wymianę starych i nieefektownych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła

spełniające normy,

- termomodernizację budynków,

- wymianę stolarki okiennej i drzwiowej,

- instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej),

- montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Adresatami programu są właściciele lub współwłaściciele jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonym w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą, - informuje Arkadiusz Gralak Burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego

Punk konsultacyjny

W czerwcu ubiegłego roku w ramach podpisanego Porozumienia z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Gmina Miejska w Aleksandrowie Kujawskim uruchomiła punkt konsultacyjno- informacyjny, który ma na celu udzielanie informacji i wsparcie w zakresie przygotowywania wniosków o dofinansowanie.

Zachęcam mieszkańców miasta Aleksandrowa Kujawskiego do składania wniosków o dofinansowanie w Priorytetowego Czyste Powietrze, -  mówi burmistrz