Walka o Park Naturalny Wrzosowisko przegrana? Radni nie szczędzili sobie ostrych słów [AUDIO]

i

Autor: Michał Kaproń

Walka o Park Naturalny Wrzosowisko przegrana? Radni nie szczędzili sobie ostrych słów [AUDIO]

2022-06-09 14:22

To była jedna z najbardziej emocjonujących dyskusji, jaką widzieli torunianie. Za nami głosowanie nad odrzuceniem projektu powstania Parku Naturalnego Wrzosowisko. Znamy wyniki.

Choć punkt o głosowaniu w sprawie Wrzosowiska spadł na drugą lokatę w porządku obrad, to dla wielu mieszkańców był absolutnym numerem jeden. Wszyscy zaangażowani w projekt radni, jak i społecznicy wiedzieli, że nie obędzie się bez dyskusji i skrajnych emocji. Osoby, które śledziły sesję przekonały się, że tych było naprawdę dużo. Mieszkańcy terenu Wrzosowiska bronią zaciekle od ponad roku. Od stycznia oficjalnie starają się, by uchronić zieloną oazę w północnej części Torunia od zbędnej urbanizacji. Stąd pomysł utworzenia parku naturalnego. Petycję w tej sprawie podpisało ponad 3 tysiące mieszkańców. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Jakie wyniki przyniosło głosowanie podczas 43. sesji Rady Miasta Torunia? 15 radnych przesądziło los parku naturalnego. Projekt został odrzucony, wspierało go 6 radnych, dwoje wstrzymało się ze swoim głosem.

Posłuchaj emocjonującej debaty toruńskich radnych

Przypomnijmy, że mieszkańcy Wrzosów zaprosili na jutro (10.06.) na wspólny spacer po terenie Wrzosowiska prezydenta Torunia Michała Zaleskiego. Jest on otwarty dla wszystkich chętnych. Odbędzie się o godzinie 17:00 przy zachodnim wejściu do Parku, od strony Matopatu, przy zbiegu Storczykowej i Tulipanowej. Czy włodarz pojawi się na nim? To póki co pozostaje niewiadomą.

Jak czytamy na profilu facebookowym Zielonych Wrzosów - Z naszej strony to nie koniec. To dopiero początek.

Do sprawy będziemy wracać.