Wreszcie będzie można w Toruniu popływać. Odliczanie do otwarcia basenów trwa [ZDJĘCIA]

2021-05-26 15:53

Warto zrobić domowy przegląd strojów kąpielowych i akcesoriów do pływania, bo wkrótce będą potrzebne. W Toruniu otwierają się baseny - zupełnie nowy obiekt oraz plenerowe w trzech lokalizacjach. Niestety, w wakacje nieczynny będzie prawdopodobnie AquaPark przy Hallera. Za to otwiera się Aqua Toruń przy Bażyńskich.

I to już 28 maja. Wtedy torunianie i goście sami przekonają się, jakie atrakcje przygotowano w nowym kompleksie, który na swoje start czekał pół roku. Był gotowy w grudniu, ale plany pokrzyżowała pandemia i kolejne lockdowny.

Aqua Toruń to kilka basenów - główny o charakterze sportowym, rekreacyjne, do nauki pływania, kaskady, zewnętrzny park wodny dla dzieci, są również dwie duże zjeżdżalnie o długości 62 i 90 metrów. Poza kąpielą można skorzystać z siłowni, sauny, boisk do squasha i innych aktywności. Obiekt będzie czynny od 7.00 do 22.00, ostatnie wejście o 20.30. Wokół basenu zagospodarowano teren, jest tor dla rolkarzy, plac zabaw i siłownia pod chmurką. Dla kierowców przygotowano 80 miejsc parkingowych. Przed nami oficjalne otwarcie i potem przyjmowanie pierwszych gości. Na pewno zajrzymy do środka, a na razie zapraszamy do naszej galerii.

Kto woli pływanie połączone w opalaniem - może wybrać się niedługo na baseny letnie. Będą czynne w wakacje, od 25 czerwca. W Toruniu są trzy takie miejsca - na terenie kompleksu sportowego na Skarpie (pierwszy basen plenerowy w mieście), w parku na Bydgoskim Przedmieściu, w sąsiedztwie centrum targowego oraz na Campingu Tramp na lewobrzeżu. Jak informuje toruński magistrat, nieczynny będzie za to AquaPark przy Hallera:

Ubiegłe lata pokazały, że latem basen ten nie cieszył się dużą popularnością.

Dlatego pracownicy, technicy i ratownicy z tego obiektu zostaną przeniesieni na baseny letnie. Tu będą się też odbywały darmowe zajęcia, które zwykle prowadzone były w wakacje na basenie przy Hallera.

Baseny letnie w Toruniu będą darmowe dla uczniów