Z bolącym zębem już nie do Włocławka. Doraźna pomoc wreszcie w Toruniu. Gdzie?

i

Autor: pixabay.com

Z bolącym zębem już nie do Włocławka. Doraźna pomoc wreszcie w Toruniu. Gdzie?

2022-06-06 16:39

To z pewnością będzie duża ulga dla torunian. W mieście od początku czerwca działa opieka stomatologiczna, która może być świadczona doraźnie. Gdzie wyleczymy zęba w nagłych przypadkach?

"Gdzie z bolącym zębem? Sprawa naprawdę pilna" - nie było takiego weekendu czy święta, podczas którego nie pojawiło się tego typu pytanie na toruńskich ogłoszeniach na grupach facebookowych. Ku niezadowoleniu cierpiących z bólu, odpowiedź ostatnio nie była zadowalająca - najbliżej w nagłych wypadkach mieliśmy Włocławek. Ośrodek w Ciechocinku już od jakiegoś czasu nie funkcjonuje. Mieszkańcy Torunia z bolącym zębem musieli więc wybrać się aż 50 kilometrów od swojego miejsca zamieszkania.

Od początku czerwca Narodowy Fundusz Zdrowia powołał kolejne placówki, które będą mogły pomóc pacjentom w naszym regionie - to Toruń oraz Dobrcz (powiat bydgoski). W naszym mieście przyjmie nas NZOZ Pomorskie Centrum Medyczne ORMED przy ulicy Srebrnego 1. Z placówką możecie się kontaktować pod numerem 56 621 08 11.

Przypomnijmy, że pomoc doraźna dostępna jest dla pacjentów w sobotę, niedzielę oraz dni świąteczne, ale i w tygodniu w godzinach od 19:00 do 07:00.