Żołnierze i żołnierki 8. Kujawsko-Pomorskiej BOT zmieniają kolegów na granicy [AUDIO]

i

Autor: 8. Kujawsko-Pomorska BOT/wojsko-polskie.pl

Żołnierze i żołnierki 8. Kujawsko-Pomorskiej BOT zmieniają kolegów na granicy [AUDIO]

2021-12-28 15:37

Żołnierze i żołnierki z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej ruszyli pomóc służbom mundurowym na granicy polsko-białoruskiej. Na patrolowaniu spędzą najbliższe dwa tygodnie.

Kolejne oddziały Wojsk Obrony Terytorialnej wspomogą Straż Graniczną. Działania na linii Polska-Białoruś praktycznie od początku wspierają także żołnierze i żołnierki z 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Jednym z pierwszych zadań grupy było monitorowanie terenu przygranicznego z pomocą bezzałogowych statków powietrznych. Później terytorialsi wspierali 1 Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej przy doświetlaniu granicy oraz 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej w patrolach wodnych na rzece Bug.

Jak toruńscy żołnierze i żołnierki WOT wesprą służby na granicy? Mówi ppłk Maciej Hulisz, dowódca 81. BLP w Toruniu

Oprócz akcji "Silne Wsparcie", 8. Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej jednocześnie realizuje operację "Trwała Odporność". Polega ona na wsparciu służb medycznych przy walce z pandemią. To także przewozy seniorów-kombatantów na szczepienia, transport butli z tlenowych oraz patrole realizowane z policją, które mają zwiększyć bezpieczeństwo.