Pijana matka

i

Autor: KMP Rypin Kobieta była pijana

Nietrzeźwi kierowcy

Była pijana. Chciała prowadzić auto z dzieckiem!

2023-03-23 9:07

Ponad dwa promile alkoholu we krwi miała 27-latka, która przyjechała do szkoły po swoje dziecko. Widząc całą sytuację inna kobieta zabrała jej kluczyki i wezwała policję. Zatrzymana matka za ten czyn odpowie przed sądem karnym, grozi jej do dwóch lat więzienia oraz grzywna.

Wczoraj, tj. w poniedziałek (20 marca 2023 roku) dyżurny policji w Rypinie został poinformowany, że do jednej ze szkół na terenie gminy Skrwilno przyjechała pijana kobieta odebrać swoje dziecko i została przez nią zatrzymana. Natychmiast udali się tam policjanci z „drogówki”. 

Na miejscu funkcjonariusze zastali świadka. Z jej relacji wynikało, że zauważyła kobietę, która przyjechała do szkoły samochodem, a jej zachowanie sugerowało, że może być pijana. Dodatkowo przechodząc obok, wyczuła od niej alkohol. Zgłaszająca cały czas obserwowała kobietę, a gdy ta wspólnie ze swoim dzieckiem próbowała ponownie wsiąść do samochodu i odjechać, zabrała jej kluczyki uniemożliwiając dalszą jazdę.

Gdy policjanci sprawdzili stan trzeźwości kobiety, okazało się, że miała ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Była to 27-latka z gminy Skrwilno. Funkcjonariusze od razu zatrzymali jej prawo jazdy. Policjanci zaopiekowali się również dzieckiem kobiety, które zostało przekazane pod opiekę członkom rodziny.  

Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 27-latka odpowie przed sądem. Grozi jej do dwóch lat więzienia i wysoka grzywna. 

Postawę świadka, który zareagował i nie dopuścili do tego, by pijana kobieta ponownie wsiadła do samochodu należy pochwalić. Jest to postawa godna naśladowania.