Fani Gwiezdnych Wojen będą zachwyceni. Ulica Sokoła Millennium pojawi się w regionie

i

Autor: pixabay.com

Fani Gwiezdnych Wojen będą zachwyceni. Ulica Sokoła Millennium pojawi się w regionie

2021-07-02 8:38

"To najszybsza kupa złomu w Galaktyce" - tak Han Solo mówił o swoim statku, Sokole Millennium, który pojawiał się w filmach z uniwersum Gwiezdnych Wojen. Fani serii wychodzą poza sferę książek i filmów i pokazują swoją uwielbienie w inny sposób - poprzez nadanie nazw ulic.

To inicjatywa mieszkańców, by coraz więcej krajobrazu miejskiego nawiązywało do ich ulubionej serii. Do Grabowca, niedaleko Torunia, zjeżdżają od kilku lat fani serii Star Wars, by zrobić sobie zdjęcie z tabliczką z nazwą ulicy Obi Wana Kenobiego. Wczoraj (01.07.) na sesji rady Gminy Lubicz pod głosowanie poddano kolejną propozycję z świata Gwiezdnych Wojen. Chodzi o ulicę Sokoła Millennium, która miała powstać w Nowej Wsi. Wniosek przegłosowano i już niebawem tabliczka pojawi się dzięki fanom w powiecie toruńskim.

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ

Dodajmy, że Toruń także może pochwalić się ulicami z nawiązaniami do znanych serii i bajek. Na Podgórzu znajdziemy ulice Pokątną z serii o Harrym Potterze. W Toruniu można mieszkać także przy ulicy Pana Kleksa, Calineczki, Jasia i Małgosi a także przy ulicy Sezamkowej.