Nowy lokator Zenek, karaczany na wolności i mnóstwo zieleni. Co słychać latem w toruńskim zoo? [ZDJĘCIA]

2021-06-30 18:28

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu to jedna z wakacyjnych atrakcji dla pozostających w mieście oraz dla turystów. Tym bardziej, że tu zawsze jest coś ciekawego i nowego do obejrzenia. Niedawno pojawił się nowy mieszkaniec, z zazwyczaj uśmiechniętym wyrazem pyszczka.

To leniuchowiec dwupalczasty, gatunek zamieszkujący na wolności Amerykę Południową. Choć akurat ten dwulatek, o wdzięcznym imieniu Zenek, przyjechał do Torunia z niemieckiego ZOO w Krefeld:

Przy okazji w ptaszarni można poczuć odrobinę respektu przed karaczanami, które siedzą sobie w otwartej przestrzeni...Z wiosennego przychówku na wybiegach i w wolierach pokazują się m.in. owca kameruńska w minifolwarku, lemur Leon czy mały pancernik (bolita południowy).

Ogród Zoobotaniczny w ubiegłym roku stanął na podium miejsc atrakcyjnych dla gości. Warto dodać, że była to jedna z nielicznych placówek otwartych w czasie pandemii (poza początkowym lockdownem). Jedynie ptaszarnia i herpetarium w zoo były czasowo zamknięte. Teraz wszystko jest czynne, w godzinach od 10.00 do 19.00. Na terenie otwartym nie ma już obowiązku noszenia maseczek ochronnych, ale w ptaszarni i herpetarium - już tak. Cennik zwiedzania znajdziemy TU.

Taraje w Ogrodzie Zoobotanicznym w Toruniu