Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu

i

Autor: M.Witt-Ratowska Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu

Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. Wśród zakażonych wicemarszałek

2020-10-19 14:16

Koronawirus pojawił się w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. To nie pierwszy raz, poprzednie zakażenia - potwierdzone - były w czerwcu oraz we wrześniu. Teraz testy dodatnie dotyczą dziewięciu osób. Wśród nich jest wicemarszałek województwa Zbigniew Sosnowski oraz jego asystent. Pozostałe przypadki to niezależne źródła.

Te informacje potwierdza sekretarz województwa Marek Smoczyk. Dodaje, że stan wicemarszałka jest dobry. Wymazy są pobierane od osób z bezpośredniego kontaktu i otoczenia Zbigniewa Sosnowskiego. Siedem zakażeń SARS-CoV-2 to przypadki rozproszone w Urzędzie Marszałkowskim, raczej niezależne od siebie. Obecnie więc jest dziewięć osób, u których potwierdzono obecność koronawirusa.

Do pracy zdalnej skierowaliśmy prewencyjnie około 60 osób, które mogły mieć potencjalny kontakt z zakażonymi w pracy. Część z nich na pewno zostanie skierowana na kwarantannę przez sanepid. W pracy zarządu województwa maksymalnie ograniczyliśmy kontakt bezpośredni, a posiedzenia sejmiku czy zarządu województwa odbywają się w trybie częściowo zdalnym, na salach posiedzeń faktycznie przebywa kilka osób. W sali posiedzeń zarządu podczas obrad mogą jednocześnie przebywać następujące osoby: trzech członków zarządu województwa, skarbnik województwa, sekretarz województwa (lub zastępca sekretarza województwa) oraz pracownik Biura Obsługi Zarządu. Pozostałe osoby w posiedzeniu uczestniczą zdalnie (...)

- informuje Marek Smoczyk. Urząd Marszałkowski od wielu miesięcy działa i pracuje w reżimie sanitarnym we wszystkich budynkach na terenie Torunia. W głównej siedzibie przy Placu Teatralnym, piętra i korytarze podzielono na strefy, pracownicy muszą nosić maseczki wszędzie (poza swoim biurem), mierzona jest temperatura, a osoby wchodzące do Urzędu podają swoje dane i kontakt. Przypomnijmy, pierwsze ognisko w Urzędzie Marszałkowskim pojawiło się w czerwcu. Zakażonych było kilka osób, ale wówczas marszałek Piotr Całbecki zdecydował o przebadaniu niemal wszystkich pracowników. Wykonano ponad tysiąc testów. Pisaliśmy o tym m.in. TUTAJ.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:
Trener personalny o zamknięciu branży fitness: "Od jutra nie zarabiam"