PGE Toruń

i

Autor: PGE Toruń PGE Toruń

Energetyka i ciepłownictwo

PGE Toruń ogrzewa lokalne dworce kolejowe. Nowe przyłączenia

2024-04-29 8:22

W pierwszym kwartale tego roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń zostało przyłączonych osiem budynków o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło 1,4 MW. Wśród nich są również budynki toruńskich dworców kolejowych, Dworzec Miasto oraz Dworzec Wschodni. Dzięki temu w zimnych miesiącach podróżni nie zmarzną już w tych obiektach.

Ciepło popłynie do kolejnych obiektów PKP w Toruniu

PGE Toruń zakończyła prace związane z dostawą ciepła do budynku Dworca Miasto oraz częściowo do Dworca Wschodniego w Toruniu, którego remont nadal trwa.

Przyłączenie budynku do sieci ciepłowniczej to jedna z najskuteczniejszych metod zwiększenia efektywności energetycznej budynków oraz poprawy jakości powietrza w mieście. PGE Toruń wspierając decyzje klientów, którzy chcą zmienić swoje dotychczasowe ogrzewanie na ciepło sieciowe, udziela dofinansowania w ramach 2 programów wsparcia: „Programu wsparcia likwidacji niskiej emisji na obszarze Torunia” oraz „Programu wsparcia w przyłączeniu budynków do sieci ciepłowniczej w celu poprawy ich efektywności energetycznej”.

Warto wspomnieć, że istniejące budynki, w których zrezygnowano z mniej efektywnego i ekologicznego źródła ciepła, przyłączając je do sieci ciepłowniczej, otrzymują od PGE Toruń Certyfikat Czystego Ciepła. Przyznanie Certyfikatu jest równoznaczne z przekazaniem właścicielowi budynku nagrody w postaci realizowanej przez PGE Toruń usługi zwiększającej efektywność energetyczną tego domu.

Sonda
Podoba ci się terminarz PGE Ekstraligi 2024?