Emeryci

i

Autor: Pixabay Nie każdy emeryt może dostać dodatkowe pieniądze przed świętami!

Emerytury

Przechodzisz na emeryturę? Zostały ostatnie dni, żeby zgarnąć więcej pieniędzy!

2023-04-06 8:19

Rząd zapowiedział trzynastą emeryturę dla seniorów jeszcze w kwietniu. Jednak już dziś wiadomo, że nie wszyscy dostaną dodatkowe pieniądze przed świętami! To kiepska wiadomość, tym bardziej że ceny produktów żywnościowych przyprawiają o ból głowy. Wypłaty ruszają na dniach, mimo to niektórzy seniorzy dostaną pieniądze po świętach.

13 emerytura nie dla każdego przed świętami!

Trzynasta emerytura to świadczenie, które przysługuje wszystkim seniorom, niezależnie od progu dochodowego. Trzynasta emerytura równa jest minimalnemu poziomowi tego świadczenia, które w 2023 roku wynosi 1588,44 zł brutto.

Dodatkowa 13 emerytura została obiecana przez rządzących, a wypłaty miały odbyć się przed świętami wielkanocnymi. Analitycy byli już dawno przekonani o tym, że dodatkowe pieniądze nie dotrą do wszystkich seniorów przed świętami. Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej zapowiedziała, że listonosze będą przynosić trzynaste emerytury pomiędzy 31 marca, a 25 kwietnia (a święta wielkanocne wypadają w tym roku 9-10 kwietnia). Świadczenia mają trafić za pośrednictwem poczty do ok. 2 mln Polaków.

Dla kogo 13 emerytura przed świętami?

Kto nie otrzyma 13 emerytury przed Wielkanocą? Dodatkowe świadczenie ma być wypłacane razem z emeryturą. Jednak ZUS zdecydował, że środki wypłaci wcześniej. Z tego względu osoby, które dostają swoje podstawowe świadczenie do 10. dnia miesiąca, otrzymają 13 emeryturę przed świętami wielkanocnymi. Jeśli więc otrzymujemy emerytury w 1, 5, 6 lub 10 dniu miesiąca, możemy liczyć na trzynastkę wcześniej.

W przypadku seniorów, którzy otrzymują świadczenia 15, 20 lub 25 dnia miesiąca trzynastka przyjdzie dopiero po Wielkanocy!