Ramen

i

Autor: Pixabay Ramen w Toruniu

Gastronomia

Najlepszy ramen w Toruniu. To restauracje, gdzie pysznie zjesz i nie zapłacisz dużo!

2024-06-22 17:32

Od kilku lat w Polsce wielką karierę robi ramen. Ta bogata i treściwa zupa przypadła do gustu wszystkim, którzy szukali nowych smaków i formy jedzenia. W polskiej kuchni coś podobnego nie istnieje. To jakby połączenie pierwszego i drugiego dania. W Toruniu jest kilka dobrych miejsc, w których można zjeść pyszny ramen. Sprawdźcie sami!

Co to jest ramen?

Ramen: to danie kuchni japońskiej, składające się z makaronu, bulionu (wywaru, sūpu, dashi-jiru) i wielu innych składników (w zależności od rodzaju ramenu). Ramen pojawił się w Japonii w XIX wieku, oryginalnie pochodzi z Chin. W Japonii uległ pewnym modyfikacjom. Po II wojnie światowej stał się jedną z najpopularniejszych, niedrogich i powszechnie dostępnych potraw. Restauracje z ramenem są w całym kraju, serwując niezliczone typy i odmiany. Obecnie ramen jest znany na całym świecie i cieszy się dużym wzięciem.

W Polsce ramen znalazł dla siebie dobre miejsce. Polacy lubią dania bogate w składniki, cenią sobie mięso, jakościowe warzywa, makaron oraz aromatyczne wywary. Wszystko to znajdujemy w ramenach. Osoby preferujące styl wegetariański lub vegański także znajdą dla siebie smakowity ramen. W tym przypadku wywary są przygotowywane na bazie warzyw. Jako dodatki nie występują tam elementy mięsne.

Gdzie zjeść ramen w Toruniu?

Jednym z najpopularniejszych miejsc cenionych przez klientów jest restauracja Wabi Navi, która znajduje się przy ulicy Małe Garbary 5 a. Właściciel oraz jego główny współpracownik są Japończykami i oferowany przez nich ramen do złudzenia przypomina ten japoński. Całą karta dań jest utrzymana w świetnym stylu kraju kwitnącej wiśni. Ceny są przystępne (20-35 zł). Polecamy także przepyszny kurczak karaage. Facebook: https://www.facebook.com/WabiNaviRamen.

Innym miejscem, które jest powszechnie zachwalane, jest restauracja BAZA Ramen, która znajduje się przy ulicy Szerokiej 34 (w samym centrum przy głównym deptaku). Lokalizacja jest doskonała i na pewno każdy znajdzie tam pyszny ramen (i japońskie piwko). Jak piszą na stronie o sobie: "Staramy się serwować oryginalny japoński ramen w Toruniu. Korzystamy z oryginalnych surowców, które pochodzą bezpośrednio z Japonii. Serwujemy świeże, długo gotowane buliony, świeży alkaliczny makaron ramen, jak i mnóstwo oryginalnych dodatków. Trzymamy się oryginalnych receptur, tworząc nasze buliony, tare i oleje. Dodatkowo serwujemy smażony makaron, jak i japońskie pierożki gyoza". Rameny w BAZA Ramen są w dobrych cenach (od 39 do 45 zł). Polecamy ich ciekawe i smaczne rameny! Facebook: https://www.facebook.com/bazatorun.

Ciekawe rameny znajdziemy też w restauracji Sushi Kushi Toruń, która znajduje się przy ulicy Wysokiej 9. Ich remany zbliżone są do odmian tajskich, są aromatyczne i łączą w sobie niesamowite smaki. Coś dla siebie znajdą fani ostrych zup i tych łagodniejszych. Ceny są przystępne, na każdą kieszeń (od 39 do 50 zł). Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż ich rameny są pięknie podane, a wszystkie składniki są zawsze świeże. Próbowaliśmy! Facebook: https://www.facebook.com/SushiKushiTorun.