Osobliwości Pomorza i Kujaw

Skoki nad Zalewem Włocławskim. Idealne miejsce na weekendowy wypoczynek

2024-06-19 17:05

Miejsce, o którym mowa to urokliwe miejscowość położona nad Zalewem Włocławskim między Włocławkiem a Płockiem. Z okien hotelowych pokoi rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki, zachęcające do obcowania ze światem przyrody i podziwiania okolicznych terenów. To także przystań dla żeglarzy zaglądających tu często dla wspaniałej kuchni.

Położenie

Jednym z największych atutów miejscowości jest jej położenie. Znajduje się nad samym brzegiem jednego z najszerszych miejsc Wisły, która w tym miejscu wynosi około 2200 m, w bezpośrednim sąsiedztwie Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. Odwiedzając to miejsce znajdujemy się w centrum tętniącej życiem natury, gdzie możemy podziwiać rozciągające się wokół malownicze krajobrazy i wsłuchiwać się w kojący szum rzeki.

Skoki Duże nas Zalewem Włocławskim - mapa

i

Autor: Grzegorz Adamczewski

Skoki Duże i otaczające je okolica to to prawdziwy azyl od zgiełku codzienności. Przystań, przy której warto się zatrzymać, poczuć otaczający spokój i ciszę. To miejsce idealne dla tych, którzy cenią sobie kontakt z naturą, a także różnorodny, aktywny wypoczynek, ponieważ okoliczne tereny to idealne miejsce do uprawiania wszelkich form turystyki: wodnej, rowerowej, pieszej ale także konnej.

Gostyńsko-Włocławski Park Krajobrazowy

Teren parku sprzyja długim spacerom lub bieganiu. Niezależnie od pory roku można odetchnąć pełną piersią i poczuć bliskość natury. To świetne miejsce do odpoczynku w klimatycznym miejscu z przyjaciółmi, rodziną lub we dwoje.