Strzelanina Aleksandrów Kujawski

i

Autor: KMP Aleksandrów Kujawski Policja zatrzymała niebezpiecznego mężczyznę

Strzelanina

Strzelał do kobiety z dziećmi. Sceny jak z filmu w Aleksandrowie Kujawskim!

2023-03-28 9:08

We wtorek, 21 marca 2023 roku doszło do strzelaniny w Aleksandrowie Kujawskim. Uzbrojony 37-latek strzelał do swojej partnerki i jej dziecka. Następnie chcąc uciec z miejsca zdarzenia, przyłożył taksówkarzowi broń do głowy. Następnie napastnik zbiegł i był poszukiwany. Po godzinie 22.00 policja w czasie obławy zatrzymała mężczyznę.

Strzelał do matki z dziećmi

We wtorek w Aleksandrowie Kujawskim doszło do strzelaniny. W mieszkaniu przy ulicy Prusa doszło do kłótni 37-letniego mężczyzny z kobietą, która była jego partnerką. Konkubina wyszła z domu z dziećmi (czwórką), aby oddalić się od awanturnika. Wtedy mężczyzna oddał dwa strzały w kierunku jej oraz dzieci. Agresor wybiegł z domu i zatrzymał przejeżdżającą taksówkę, chciał kurs do Raciążka. W czasie jazdy przystawił taksówkarzowi broń do głowy i kazał mu opuścić auto, samemu porywając taksówkę.

Policjanci z Aleksandrowa Kujawskiego około godziny 17.00 otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznej sytuacji. Taksówkarz, któremu skradziono samochód, zgłosił sprawę około godziny 18.15.

Obława na zbiega

Funkcjonariusze podjęli obławę. Dom 37-latka przeszukali antyterroryści, technicy kryminalni poszukiwali śladów strzelaniny oraz łusek. W stan gotowości postawiono policję w całym województwie kujawsko-pomorskim. Do domu na ulicy Prusa wezwano karetkę, ratownicy medyczni udzielili pomocy matce czwórki dzieci, która zasłabła.

Poszukiwania zbiegłego mężczyzny prowadzono w całym regionie. Około godziny 20.00 na terenie Włocławka policja odnalazła skradzioną taksówkę. Funkcjonariusze z Aleksandrowa finalnie zatrzymali mężczyznę około godziny 22.00. Poszukiwany znajdował się w stanie nietrzeźwym. Pobrano od niego krew w celu badań pod kątem występowania środków odurzających.

Policja prowadzi czynności w kierunku rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowania gróźb. Sprawą zajmie się prokuratura. Mężczyzna szybko znalazł się w areszcie w Aleksandrowie. Obecnie trwają czynności wyjaśniające oraz zbieranie materiału dowodowego.

Kim był sprawca?

Podejrzanym o rozbój jest 37-letni Sebastian Ć. Poszkodowaną matką czwórki dzieci jest zaś Izabella. Wcześniej policja nie prowadziła czynności w mieszkaniu mężczyzny.

Listen on Spreaker.