Kongres Rozwoju Energetyki Odnawialnej w Toruniu

i

Autor: UM Torun

ENERGETYKA

Wyzwania stojące przed polską energetyką? Kongres energetyki odnawialnej w Toruniu

2023-10-11 9:36

Jakie znaczenie mają odnawialne źródła energii dla przedsiębiorstw, samorządów i rolnictwa w dobie zawirowań na rynku energetycznym. Odpowiedzi na te pytania poszukają podczas I edycji Kongresu Rozwoju Energetyki Odnawialnej, który rozpoczął się poniedziałek w Toruniu.

Celem głównym trwającego właśnie Kongresu jest opracowanie wzorcowych rozwiązań dla energetyki, która jest strategiczna gałęzią gospodarki, a także przekazanie wypracowanych efektów jak najszerszemu gronu odbiorców zainteresowanych tematyką transformacji energetycznej. Pozwoli to zapewnić zgodność proponowanych rozwiązań z zakresu legislacji i technologii z aktualnymi potrzebami profesjonalnego obrotu prawnego i ekonomicznego.

Sympozjum łączy opinie ekspertów naukowych ze specjalistyczną wiedzą praktyków związanych z energetyką. Spotkanie branży zorganizowało Forum Energetyki Odnawialnej we współpracy z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu, w odpowiedzi na wyzwania współczesnej gospodarki, które wymagają ścisłej współpracy przedsiębiorców z instytucjami naukowymi i samorządem.

Podczas wydarzenia statuetkami Kreator Energii zostaną uhonorowane osoby szczególnie zasłużone w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, ochrony środowiska, ekologii oraz zrównoważonego rozwoju.

Więcej informacji na stronie wydarzenia