Kulturalny Toruń

Zbliża się kolejna edycja Bella Skyway Festival w Toruniu. "Overflow” motywem przewodnim tegorocznej imprezy

2024-07-23 7:06

Zbliża się kolejny piętnasty już Bella Skyway Festival. Organizatorzy zapowiadają, że tegoroczna edycja będzie ogólnodostępna dla wszystkich chętnych.

Festiwal otwarty dla wszystkich

Tegoroczny Skyway zostanie zorganizowany w sprawdzonej formule, czyli otwartego festiwalu, zachęcającego do swobodnego spacerowania po centrum miasta. Zapewniają organizatorzy, co oznacza, że na dobre przyjęła się zasada wolnego wstępu. Zdecydowana większość instalacji ma być,podobnie, jak przed rokiem dostępna za przysłowiowe free.

Bella Skyway Festiwal w Toruniu

Tradycyjnie w wakacje

Jak zwykle Skyway odbędzie się w wakacje, a dokładnie w sierpniu, między 20 a 24 sierpnia. Leitmotivem tegorocznej imprezy ma być „Overflow”...

Motyw nawiązuje zarówno do technologii oraz tematu ekologii i dbania o naszą planetę. Nowoczesne rozwiązania i technologie tworzone przez prawdziwych wizjonerów takich jak wywodzący się z Torunia Kopernik sprawiają, że nasza planeta staje się wyjątkowym miejscem, nie tylko pełnym zieleni, ale również miejscem gdzie technika i natura współistnieją w harmonii - wyjaśnił Przemysław Draheim, rzecznik Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Wersja premium

Dwa miesiące przed festiwalem -wciąż nie pojawiły się jeszcze bilety biletu na instalacje premium. W zeszłym roku płatne były takie dwie - Disney oraz Astronomy.